لینک کردن در اکسل

لینک کردن در اکسل

 

یکی از امکاناتی که این برنامه در اختیار کاربران قرار می‌دهد، برقراری ارتباط میان چند فایل اکسل، مقادیر موجود در سلول‌های ذخیره شده در هر فایل و دسترسی سریع به هر صفحه (Sheet) در فایل‌های مختلف اکسل است.

لینک کردن در اکسل به روش زیر صورت می‌گیرد:

۱- ابتدا عبارت مورد نظر به ‌عنوان گزینه‌ فهرست را در یکی از سلول‌های دلخواه وارد کنید.

۲- سلول بالا را برگزیده و روی آن کلیک راست کنید سپس گزینه‌ hyperlink را انتخاب کنید.

۳- اکنون می‌توانید به روش‌های مختلفی عملیات لینک ‌دهی را انجام دهید.

۱- لینک به سلول مشخص در همان فایل: در پنجره‌ افزودن لینک به Place in This Document بروید و در کادرType the Cell reference نام سلول مورد نظر را وارد و از فهرست صفحات در کادر زیرین آن، همان صفحه‌ فعلی را انتخاب کنید.

۲- لینک به صفحه‌ دیگر و سلول مشخص در همان فایل: در پنجره‌ افزودن لینک به Place in This Document مراجعه و در کادر Type the Cell reference نام سلول موردنظر را وارد کرده و از فهرست صفحات در کادر زیرین آن، هریک از صفحات دیگر را که قصد دارید به آنها لینک شوید، انتخاب کنید.

۳- لینک به فایل دیگر: در پنجره‌ افزودن لینک، گزینه‌ Existing File and Web page را انتخاب کرده و با استفاده از ابزار مسیردهی، مسیر فایل اکسل موردنظر را برگزیده و در پایان روی Ok کلیک کنید.

۴- لینک به صفحه‌ و سلول مشخص شده در فایل دیگر: در حالت فوق، لینک ‌دهی به فایل دیگر صورت گرفته است، اما به‌ طور پیش‌فرض اولین صفحه برای شما به ‌نمایش درمی‌آید. چنانچه قصد دارید صفحه‌ دیگری به‌ نمایش درآید، باید پس از تکرار مراحل بالا و انتخاب فایل اکسل مورد نظر، نام صفحه‌ را به‌ صورت زیر در انتهای مسیر فایل وارد کنید:

’sheet’!A1#

توجه داشته باشید عبارت sheet عنوان صفحه‌ و A1 نیز سلول موردنظر در آن صفحه به‌شمار می‌رود.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

Next Post

معرفی داده ها و صفحات گسترده در اکسل

د جولای 1 , 2019
معرفی داده ها و صفحات گسترده در اکسل در ابتدا به معرفی صفحه های گسترده و یا همان شیت ها می پردازیم، بعد از آشنایی با انواع اطلاعات به انجام عملی کارها و فرمول نویسی ها خواهیم پرداخت. صفحه گسترده به طور کلی به صفحات جدول بندی شده ای که […]

You May Like